Naturalny Olejek Eteryczny Lawendowy - 7ml - Avicenna Oil

AVI0001

Nowy produkt

Olejek eteryczny o delikatnym zapachu lawendy. 

Ten produkt nie jest już dostępny

12,99 zł brutto

Dostawa: 1 do 3 tygodnii

Olejek eteryczny - Lawenda marki Avicenna Oil 

Olejki eteryczne , co to jest?
Olejki eteryczne są silnymi koncentratami uzyskiwanymi z pachnących części roślin poprzez destylację parową, ekstrakcję, wyciskanie lub inne metody dostosowane do rodzaju rośliny. Pochodzenie olejków pozwala zaliczyć je do grupy leków ziołowych. Jednak ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji olejki mają znacznie silniejsze działanie od tradycyjnych mieszanek i wyciągów ziołowych. Olejki eteryczne mają bardzo skomplikowany skład chemiczny i w wielu przypadkach zawierają ponad 300 różnych substancji. Dlatego też ubogie składnikowo olejki syntetyczne nie mogą z nimi konkurować. Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jakie właściwości posiada olejek eteryczny – lawendowy?
Mówi się o nim jako o olejku o najbardziej wszechstronnym działaniu. Jego przeciwbólowe, antyseptyczne i antybiotyczne właściwości sprawiają iż olejek ten może być doskonałym lekiem przy przeziębieniu lub grypie, łagodzi kaszel, katar i zapalenie zatok. W takich przypadkach najlepsze okazują się być inhalacje. Lawenda ma też działanie uspokajające. Łagodzi depresje, lęki, stany podenerwowania., ułatwia zasypianie - szczególnie przy bezsenności spowodowanej zdenerwowaniem. Z drugiej strony pobudza przy ociężałości umysłowej i zmęczeniu psychicznym - stymuluje pracę układu nerwowego.
Przeciwbólowe działanie olejku lawendowego wykorzystuje się przy bólach głowy, migrenach (można kilka kropli delikatnie wetrzeć w skroń lub położyć zimny kompres na czoło lub kark), a także przy bólach menstruacyjnych (okłady). Uważa się, iż olejek pomocny jest również przy nieregularnym cyklu i problemach menopauzy. Olejek ten stosuje się przy bólach reumatycznych i mięśniobólach (kąpiele lub masaż). Bakteriobójcze i grzybobójcze działanie olejku często wykorzystuje się do pielęgnacji skóry a szczególnie w walce z grzybicami skóry, stanami zapalnymi skóry, egzemami, a nawet z trądzikiem, łupieżem i rozstępami skóry. Zapobiega gromadzeniu się płynów w organizmie dzięki czemu może być wykorzystywany w leczeniu cellulitu i otyłości (kąpiele, masaż).
Olejek lawendowy bardzo często wykorzystywany jest jako środek odstraszający owady. Szczególnie znany jest ze swego repelencyjnego działania na mole, ale skutecznie odstrasza również inne owady jak na przykład komary. Olejek lawendowy znakomicie łagodzi skutki ukąszeń owadów.

Działanie aromaterapeutyczne:
  • posiada działanie antybakteryjny i przeciwwirusowe
  • pomaga przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniu, katarze,
  • pobudza przy nadmiernej senności,
  • łagodzi ból przy migrenie, bólu głowy.
Stosowanie olejków eterycznych?
Aplikacja rozcieńczonych olejków w skórę twarzy lub masaż całego ciała:
  • do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry – wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne.
Kąpiele olejkowe:
  • na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45⁰C. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut.  Kąpiel taka pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych, działa uspokajająco, zmniejsza bóle reumatyczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i bezsenność. Polecamy tutaj olejki: sosnowy, jodłowy, tatarakowy, eukaliptusowy.
Inhalacje:
  • w tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku. 
Parówki na twarz (w celu oczyszczenia porów):
  • należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą do której zapuszczamy 7-15 kropli olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10- 15 minut.
Lotność: olejek średnio trwały, nuta zapachowa środkowa.
Kolor/konsystencja: jasnożółty/rzadki.
Komponuje się z:  większością olejków, szczególnie dobrze z rumiankiem, sosną i geranium.
Pojemność: 7ml

Nasi Klienci kupili także:

6,35 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodnii

8,17 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodnii

6,35 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodnii

6,35 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodnii

6,35 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodnii

11,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodnii

Olejek eteryczny o delikatnym zapachu lawendy. 

36,40 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Olejek Eteryczny Ylang Ylang - 10ml - Naturalny - Damai

62,00 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Olejek Eteryczny z Drzewa Różanego - 10ml - Naturalny - Damai

36,40 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Olejek Eteryczny Petitgrain - 10ml - Naturalny - Damai

36,40 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Olejek Eteryczny z Mięty Pieprzowej - 10ml - Naturalny - Damai

27,00 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Olejek Eteryczny Palmarosa - 10ml - Naturalny - Damai

36,40 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Olejek Eteryczny Jałowcowy - 10ml - Naturalny - Damai

36,40 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Olejek Eteryczny Imbirowy - 10ml - Naturalny - Damai

18,00 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Olejek Eteryczny Goździkowy - 10ml - Naturalny - Damai

15,45 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Idealne do usuwania plam, stworzone specjalnie do użytku domowego. Hipoalergiczne, dzięki czemu doskonale nadaje się do prania ubranek niemowlęcych, a także osób cierpiących na alergie, łuszczycę, egzemę, AZS i inne schorzenia skórne.

16,00 zł
Dostawa: 1 do 3 dni

Główne składniki olejku tymol i karwakrol hamują i niszczą rozwój grzybów i bakterii chorobotwórczych. Można stosować go dezynfekcji ran i obrażeń skóry.